Příbramský starosta Vařeka v květnu skončí. Kvůli starostem o rodinný majetek by na funkci neměl čas

Příbramský starosta Jindřich Vařeka (ANO) skončí 20. května ve funkci. Svého možného nástupce neoznámil, jedná o něm s koaličními partnery, uvedl v úterý Vařeka. Důvodem rezignace je mimo jiné úmrtí Vařekova otce, současný starosta nyní musí převzít jeho povinnosti.

Příbram Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí T. G. Masaryka v Příbrami.

„Po smrti mého otce bylo naprosto nezbytné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku... Mohl bych samozřejmě dělat to, co je mnoha politikům vlastní. Předstírat nasazení a starost o blaho občanů, a přitom pracovat na svém. To dělat nebudu,“ řekl Vařeka.

Vařekův otec Jindřich Vařeka byl spoluzakladatel společnosti Ravak, která se zabývá výrobou vybavení koupelen. Podle Vařeky mladšího měl jeho otec podíly ve firmách, mimo jiné ve Španělsku nebo Číně, řekl starosta v rozhovoru pro Příbram.cz.

Muž, který přepadl banku v Příbrami, nebude stíhán. Nebyl příčetný, uvedla policie

Číst článek

Podle Vařeky se nyní v souvislosti s novým starostou vyskytla dvě jména. „Vyjednáváme v rámci vlastních řad a v rámci koalice a jsme již prakticky dohodnutí, nebude to žádný velký problém,“ uvedl.

Změny i v Kolíně

Po ustavujícím zasedání příbramských zastupitelů loni v listopadu Vařeka na dotaz uvedl, že nemá v úmyslu předčasně svou funkci opustit. „Nemám to v úmyslu, nicméně nikdo nemůže říct, co se zítra bude dít,“ řekl v listopadu Vařeka.

V Příbrami vládne hnutí ANO společně s ODS a Příbramáky pro Příbram. Dohromady mají 15 z 25 mandátů. Vařeku při veřejné volbě podpořilo všech 24 přítomných zastupitelů.

Ve své funkci skončí v červnu také starosta Kolína Vít Rakušan (STAN). Důvodem je jeho zvolení do čela STAN. Ve starostovské funkci by jej měl vystřídat dosavadní první místostarosta Michael Kašpar (STAN).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme