Starostové představili kandidátky. Získali podporu miliardáře Dědka

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) má po rozpadu koalice s lidovci už připravené samostatné kandidátní listiny. Informoval o tom předseda starostů Petr Gazdík. Do patnáctého srpna se ale možná ještě změní - můžou na nich přibýt hlavně nezávislí kandidáti.

Praha (Aktualizováno: 12:53 1. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalibor Dědek a předseda hnutí STAN Petr Gazdík. | Zdroj: ČTK

Petr Gazdík chce kandidovat na Zlínsku. Celostátní lídr Starostů poslanec Jan Farský bude bojovat o voliče v Praze. V úterý odpoledne by měl samostatné kandidátky schvalovat celostátní výbor lidovců.

Starosty podporuje podnikatel Dalibor Dědek. V hnutí chce budovat skupinu nezávislých a hledat do ní vhodné osobnosti. Je možné, že bude sám kandidovat.

Nové logo, volební heslo i lídr STAN jen dva dny po odluce? Měli to už připravené, říká Bělobrádek

Číst článek

Infomoval o tom společně s předsedou hnutí Petrem Gazdíkem na úterní tiskové konferenci.

„My máme v tuto chvíli plné kandidátky, ale jsme připraveni je zkvalitnit a někteří naši starostové jsou připraveni vzdát se svých míst ve prospěch osobností, které chtějí změnu české politiky odspodu,“ prohlásil.

Majitel firmy Jablotron Dědek před posledními volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2013 podporoval hnutí ANO. To částečně platí také v současnosti.

"I po čtyřech letech obdivuji odvahu (předsedy ANO) Andreje Babiše, že do toho šel. Dokázal řadu pozitivních věcí, akorát přednost v médiích dostávají ty věci, které se veřejnosti a mně také nelíbí," uvedl podle ČTK.

Starostové minulý týden odmítli nabídku vládních lidovců, aby pro volby do sněmovny vstoupili na jejich kandidátku. KDU-ČSL tím reagovala na nepříznivé předvolební průzkumy, které volební koalici nepřisuzovaly potřebný počet hlasů.

Lenka Jansová, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme