Starostové představili kandidátky. Získali podporu miliardáře Dědka

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) má po rozpadu koalice s lidovci už připravené samostatné kandidátní listiny. Informoval o tom předseda starostů Petr Gazdík. Do patnáctého srpna se ale možná ještě změní - můžou na nich přibýt hlavně nezávislí kandidáti.

Praha (Aktualizováno: 12:53 1. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalibor Dědek a předseda hnutí STAN Petr Gazdík. | Zdroj: ČTK

Petr Gazdík chce kandidovat na Zlínsku. Celostátní lídr Starostů poslanec Jan Farský bude bojovat o voliče v Praze. V úterý odpoledne by měl samostatné kandidátky schvalovat celostátní výbor lidovců.

Starosty podporuje podnikatel Dalibor Dědek. V hnutí chce budovat skupinu nezávislých a hledat do ní vhodné osobnosti. Je možné, že bude sám kandidovat.

Nové logo, volební heslo i lídr STAN jen dva dny po odluce? Měli to už připravené, říká Bělobrádek

Číst článek

Infomoval o tom společně s předsedou hnutí Petrem Gazdíkem na úterní tiskové konferenci.

„My máme v tuto chvíli plné kandidátky, ale jsme připraveni je zkvalitnit a někteří naši starostové jsou připraveni vzdát se svých míst ve prospěch osobností, které chtějí změnu české politiky odspodu,“ prohlásil.

Majitel firmy Jablotron Dědek před posledními volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2013 podporoval hnutí ANO. To částečně platí také v současnosti.

"I po čtyřech letech obdivuji odvahu (předsedy ANO) Andreje Babiše, že do toho šel. Dokázal řadu pozitivních věcí, akorát přednost v médiích dostávají ty věci, které se veřejnosti a mně také nelíbí," uvedl podle ČTK.

Starostové minulý týden odmítli nabídku vládních lidovců, aby pro volby do sněmovny vstoupili na jejich kandidátku. KDU-ČSL tím reagovala na nepříznivé předvolební průzkumy, které volební koalici nepřisuzovaly potřebný počet hlasů.

Lenka Jansová, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme