Starostové protestovali proti rozšiřování letiště Vodochody

Šestnáct starostů ze středočeských obcí ráno protestovalo před ministerstvem životního prostředí proti rozšiřování letiště Vodochody. Nelíbí se jim, že by se do tří let mělo změnit na mezinárodní terminál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zástupci Iniciativy Stop letišti Vodochody předali své připomínky na ministerstvo životního prostředí ve velké nůši | Zdroj: ČTK

Starosty přišli podpořit i zástupci dalších sdružení, která bojují proti letišti. S nálepkami „Stop letišti Vodochody“ chtěli ministrovi předat své připomínky.

Nejvíce se bojí nadměrného hluku, možnosti leteckých havárií a také znečištění ovzduší. Nelíbí se jim také, že přes jejich silnice bude na letiště směřovat mnohem více aut než doposud.

„V Kralupech nás hodně bolí hluk, který bude pravděpodobně z letiště vycházet. A také doprava a bezpečnost, protože Kralupy mají ve svém katastru velký chemický podnik a my se obáváme, že v případě letiště, bude výrazně ohrožena bezpečnost města,“ říká starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček.

Původně měl připomínky starostů převzít osobně ministr Pavel Drobil, ten se ale nakonec omluvil a poslal svého náměstka Tomáše Vrbíka. Ten starosty ujistil, že se jejich výhradami bude ministerstvo zabývat.

Igor Maňour, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme