Starostu Prahy 5 stíhá policie za nepravdivé informace

Starostu Prahy 5 Milana Jančíka stíhá policie. Podle obvinění měl nepravdivě informovat zastupitele o připravovaném odkoupení pozemků Českých drah v okolí Smíchovského nádraží. Na základě těchto nepravdivých informací pak zastupitelstvo Prahy 5 schválilo odkoupení pozemků za 233 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta M. Jančík

Starosta M. Jančík

"Přestože starosta od počátku věděl, že České dráhy pozemky prodat nechtějí, nechal finanční prostředky bezdůvodně převézt do advokátní úschovy. Přitom si byl vědom toho, že ušlý výnos za úročení by pro Městskou část Praha 5 představoval přibližně jeden a půl milionu korun. Za uvedený trestný čin hrozí obviněnému v případě prokázání viny až pětiletý trest odnětí svobody," upřesnila Lucie Uhlířová z policejního prezidia.

Přesto starosta přesvědčil zastupitele, aby zvedli ruku pro převedení peněz na odkoupení do notářské úschovy. "Přesvědčoval nás o tom, že České dráhy chtějí prodat pozemky a právě Městské části Praha 5," potvrdila členka zastupitelstva Eliška Jelínková.

Peníze Jančík převedl do notářské zástavy a právník měl kromě úroků dostat také smluvní odměnu. Starosta ovšem předem věděl, že České dráhy pozemky prodávat nechtějí. "V dané době České dráhy neuvažovaly o odprodeji pozemků na Smíchově a ta jednání o případném založení společného podniku s městskou částí byla až pozdějšího data. Bohužel nevedla k žádnému úspěchu, tedy k založení společné firmy," řekl mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

Ladislav Hruška, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme