Startuje Evropský týden mobility. Češi se aktivně zapojí

Dnes startuje Evropský týden mobility, jehož hlavním cílem je přiblížit lidem i jiné způsoby dopravy než jen automobilovou. Česká republika patří v tomto směru k nejaktivnějším zemím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklisté na cyklostezce | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Eva Veverková z ministerstva životního prostředí Radiožurnálu potvrdila, že do letošního devátého ročníku se zapojí 83 našich měst a obcí:

„Letošní kampaň pod heslem „Prodluž si život, buď aktivní,“ nabízí prostor pro propagaci aktivit ke zlepšení zdraví. A to je hlavně pravidelný pohyb. Města budou podle kampaně zavádět řadu pozitivních změn, které mají zvýšit bezpečnost chodců, cyklistů a lidí ve městě vůbec.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Veverková mluvila na Rádiu Česko o Evropském dni mobility

Podle celonárodní koordinátorky Evy Veverkové většina z 83 měst uspořádá i Den bez aut. Například zítra bude v Havířově, v sobotu v Brně a v neděli v Praze. Ve městech se mají konat různé akce pro cyklisty a jiná sportovní klání.

„Akce je určená pro všechny obyvatele měst a obcí. Letos se zaměříme hlavně na lidi středního věku a seniory., protože právě jim může pohyb prodloužit kvalitní život,“ pokračovala Veverková.

Česká republika je šestá nejaktivnější v EU

Velkou část programu připravily neziskové organizace, které se dlouhodobě snaží zlepšovat podmínky pro život v našich městech.

„Já jako národní koordinátora sloužím jako spojka mezi evropskými koordinátory a místními v českých městech. Připravuji i webové stránky. Ve městech a obcích pak spolupracují s místními občanskými sdruženími jako je klub turistů, mateřská centra, sportovní kluby atd.,“ vysvětlila Veverková

Kampaň má podle jejích slov dvě části. První je osvětová, která trvá týden, a pak je dlouhodobá.

Města, která se do akce zapojují, podepisují tzv.Chartu evropského týdne mobility. Zapojení českých měst je v Evropské unii vnímáno velmi pozitivně.

„Co se týče účasti měst, tak je Česká republika na šestém místě v Evropské unii a je hodnocena velmi dobře,“ dodala Veverková.

Eva Kézrová, Václav Rojík, Dalibor Zíta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme