Šťastný: ODS by při hlasování o Parkanové měla odejít ze sněmovního sálu

Vydání poslankyně Vlasty Parkanové k policejnímu stíhání se blíží. Avizují to slova poslance ODS Borise Šťastného.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Štastný (ODS)

Boris Štastný (ODS) | Foto: Filip Jandourek

„Já osobně se hlasování s největší pravděpodobností nezúčastním. A budu to doporučovat i klubu občanských demokratů," řekl v diskusním pořadu Studio Česko Šťastný.

Parkanovou chtějí policisté stíhat kvůli možnému předražení nákupu letounů CASA pro českou armádu. Zakázka měla být nadhodnocena o 658 milionů korun. Parkanová byla ministryní obrany a materiál do vlády předložila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslance ODS Borise Šťastného se ptá moderátor Ondřej Černý.

Řada zástupců koaličních občanských demokratů by přivítala, kdyby se Vlasta Parkanová vydala do rukou policie sama. Pokud tak neučiní, nechtějí se stát v celém případu soudci.

„Poslanci by neměli být soudci. Ta kauza je evidentně složitá a říci, že bude Poslanecká sněmovna, ten sál, soudní síní, to není možné. V takovýchto složitých právních kauzách, kde dojde k obrovské bitvě různých právních názorů, expertiz, expertů, těžko chtít po poslancích, aby to rozhodovali," myslí si Boris Šťastný.

A udělala Vlasta Parkanová v případě nákupu letounů CASA nějakou chybu?

„Nevím a nedokáži to odhadnout. A nemyslím si, že některý z poslanců to dokáže odhadnout," uzavřel v diskusním pořadu Studio Česko poslanec ODS Boris Šťastný.

Marián Vojtek, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme