Šťastný: ODS představí kandidáta na primátora až v září

Ani po dnešku není jasné, kdo se stane kandidátem pražské ODS na post primátora. Pražští občanští demokraté sice slibovali, že jméno padne dnes, ale nakonec vše odložili na 28. září. Zároveň pražské regionální sdružení Občanské demokratické strany provedlo razantní změny na pozicích lídrů sedmi kandidátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidáti ODS do podzimních komunálních voleb v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Barvy ODS tak ve volbách budou hájit například bývalý hokejový brankář Petr Bříza, zpěvák Jan Kalousek a lékař Bohuslav Svoboda. Kandidovat budou i náměstci primátora Rudolf Blažek a Pavel Klega.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situace v pražské ODS před nadcházejícími komunálními volbami. Téma pro komentátora ČRo Petra Nováčka.

Pražské regionální sdružení ODS také schvalovalo kandidátky do voleb do pražského zastupitelstva a představilo i základní obrysy a časový harmonogram předvolební kampaně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kadidátka pražské ODS pro podzimní komunální volby. Téma pro předsedu pražské organizace ODS a poslance Borise Šťastného.

Podle předsedy pražské organizace ODS a poslance Borise Šťastného je ale z pozice pražské organizace zcela legitimní ohlásit finální podobu kandidátek těsně před termínem odevzdání. Včetně kandidáta na post primátora.

„Zmíněné rozhodnutí jsme učinili zcela záměrně. Hlavně proto, že debata kolem kandidátky a postu primátora je hodně vzrušená a zužovaná. Jde o souboje osoby proti osobě a nemluví se zatím o konkrétních programových věcech. Od zmíněného kroku si slibujeme zahájení konstruktivní debaty, jelikož chceme diskutovat o věcech, které se týkají všech obyvatel Prahy,“ řekl Šťastný pro Rádio Česko a dodal:

„Lídrem, respektive uchazečem na post primátora se může stát prakticky každý z kandidátky. Lze ale očekávat, že to bude někdo z předních pozic. Pražská ODS už ale má zevrubnou představu o vlastním směřování v blízké budoucnosti.“

Expertní týmy

Podle předsedy pražské organizace ODS v následujících týdnech vznikne sedm velkých odborných týmů, v jejich čele se objeví řada známých tváří, akademiků a odborníků. Ti by se posléze měli stát garanty jednotlivých programových oblastí a představovat konkrétní volební program.

Sám Šťastný ve vysílání Rádia Česko připustil, že i on sám je připraven být novým pražským primátorem.

„Každý, kdo je na přední pozici kandidátky musí být připraven na situaci, kdy se stane primátorem. I já se s tím dovedu ztotožnit,“ uvedl Šťastný.

Ondřej Černý, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme