Šťastný podpoří nový návrh daňových změn. Nechce v něm ale milionářskou daň

Poslanec ODS Boris Šťastný je připraven podpořit návrh daňových změn, které pravděpodobně znovu předloží vláda Petra Nečase spolu s hlasováním o důvěře kabinetu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Štastný (ODS)

Boris Štastný (ODS) | Foto: Filip Jandourek

Jak Šťastný upřesnil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu, bude požadovat, aby z návrhu byla odstraněna takzvaná milionářská daň. Zároveň předpokládá, že vládní návrh bude před dalším hlasováním ještě upraven ve sněmovně.

„Já určitě jako politik občanských demokratů, který xkrát hlasoval proti návrhům sociálních demokratů a komunistů na zavedení progresivního zdanění a jakési solidární přirážky či další sazby daně, zvanou milionářskou daní, budu navrhovat, aby tato věc byla vypuštěna. Z fiskálního hlediska jde o pár set milionů korun, maximálně jednu nebo dvě miliardy. Je to věc, která mimořádně dráždí úspěšné lidi,“ řekl Šťastný.

Vyšší DPH a další daňové změny dnes totiž ve sněmovně zřejmě neprojdou. Rebelující poslanci ODS nepodpoří vládní stabilizační balíček, který do sněmovny vrátil senát.

Návrh ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) jde podle nich proti programu občanských demokratů, kteří jsou dlouhodobě proti zvyšování daní. Vláda proto ještě dnes návrh předloží znovu i se žádostí o vyslovení důvěry.

Jaroslava Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme