Šťastný: Stát by měl mít na lékaře stejné páky jako na policisty a hasiče

Akce lékařských odborů Děkujeme, odcházíme míří do finále. I pokud dosáhnou svého, může tato akce pro lékaře mít do budoucna výrazné dopady. Jak Rádiu Česko řekl předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Boris Šťastný (ODS), stát by mel upravit postavení lékařů, podobně jako je tomu u hasičů nebo policistů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Šťastný

Boris Šťastný | Foto: Marián Vojtek

Situace se nikde v Evropě podle Šťastného tak daleko nedostala: „V určitou chvíli jsme byli nuceni přistoupit i k takovým hrozným věcem, jako začít diskutovat s armádou nad plány, které se otevírají, které jsou připraveny pro případ, že tady vybuchne bomba nebo se otráví část obyvatelstva. To jsou věci, které by v normální společnosti neměly existovat a já neznám žádný příklad v Evropě, kde by se ta situace dostala takto daleko vlivem zdravotníků."

Jak Šťastný doplnil, bude proto nutné vyřešit několik záležitostí. „Do budoucna určitě budeme muset hovořit o několika věcech. Budeme muset hovořit o postavení České lékařské komory. Ta není odborářskou a nesmí být odborářskou organizací, musí být stavovskou organizací zastupující všechny zdravotníky. Pak budeme muset hovořit o jiném právním ukotvení státu, co se týče nutnosti nebo povinnosti zachování nebo zajištění dostupné a kvalitní lékařské péče. Stát, pokud má toto existovat v Ústavě, musí mít také k tomu zákonné nástroje," uzavřel Boris Šťastný ve Studiu Česko.

Marián Vojtek, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme