Stát by měl odškodnit oběti etanolové aféry, tvrdí Tejc

Stát by měl finančně kompenzovat pozůstalé po obětech otrav metylalkoholem. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl stínový ministr vnitra a předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S kritikou koaliční vlády vystoupil i předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc | Zdroj: ČTK

„Pokud se začneme vůbec bavit o kompenzacích, tak bychom měli začít u obětí. U rodin těch, kteří přišli o někoho blízkého, mimo jiné díky tomu, že stát nebyl schopen ochránit jejich zdraví, díky tomu, že stát nebyl schopen garantovat kvalitu potravin,“ uvedl Tejc.

Stínový ministr vnitra dodal, že vláda by měla prohibici zrušit co nejdříve, nezávisle na tom, jestli zná zdroj otráveného alkoholu.

Metanol v Česku připravil o život už 23 lidí, desítky dalších jsou v nemocnicích. Na trh by se měly vrátit jen ty láhve s alkoholem, které dostanou nové kolky. Vyhláška vlády, která to umožní, bude hotová ve čtvrtek. Z nové produkce lihovin půjde do prodeje jen ta část, která bude mít takzvaný rodný list ověřený laboratoří.

Zuzana Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme