Stát chce prodat pražské ruzyňské letiště

Stát s největší pravděpodobností prodá celé ruzyňské letiště v Praze. Oznámil to náměstek ministra dopravy Jiří Hodač. Přitom ještě před nedávnem ministr dopravy Aleš Řebíček dával přednost dlouhodobému pronájmu s tím, že letiště je strategický podnik.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha Ruzyně

Letiště Praha Ruzyně | Foto: Marie Matúšů

Hodač dnes odhadl, že stát by mohl za letiště dostat 60 až 70 miliard korun. Část z této sumy by putovala do dopravní infrastruktury. Stát by si přitom v nově vzniklé akciové společnosti neponechal žádný podíl.

Letiště se bude prodávat až poté, co získá pozemky pro novou vzletovou a přistávací dráhu. Ty nyní z velké části vlastní finanční skupina Penta.

Státní podnik Letiště Praha nyní prochází přeměnou na akciovou společnost, pak jej čeká odstátnění, o kterém vláda rozhodla loni na podzim. Jakou formou se privatizace uskuteční, není zatím jisté.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme