Stát koupí šest nových letadel pro vládní letku

Takzvaná vládní letka bude mít místo pěti plánovaných nových strojů letadel šest a stát začne s obnovou leteckého parku pro ústavní činitele do dvou let. Příslušný návrh ministerstva obrany dnes schválila vláda. Obnova armádního dopravního letectva přijde podle resortu obrany zhruba na 180 milionů dolarů - to je víc než 4 miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojenský speciál Challenger | Foto: Michal Kamaryt

Bezpečnostní rada státu přitom letos v únoru doporučila nákup pěti letadel za 3 miliardy 100 milionů korun. Nové stroje mají nahradit zastaralá letadla sovětské výroby, která přestávají splňovat standardy Evropské unie.

Debatu o výměně armádních dopravních letadel rozvířily časté potíže nynějších strojů. Kromě sovětských tupolevů technické problémy provázejí i relativně moderní kanadský letoun CL-601 Challenger. Naposledy musel minulý týden neplánovaně přistát v Mnichově s prezidentem, který mířil do Říma na pohřeb papeže Jana Pavla II.

Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme