Stát podpoří mladé lidi při pořizování bytu

Přibližně za měsíc začne Státní fond rozvoje bydlení přijímat žádosti o dvousettisícové úvěry na pořízení nového bytu či domu. Úvěr bude úročen třemi procenty a je určen mladým lidem do 36 let. Příslušné vládní nařízení přijali ministři Zemanova kabinetu. Úvěr bude možné například v kombinaci s hypotékou nebo stavebním spořením použít na výstavbu nebo koupi bytu nebo rodinného domu, případně i na splacení části členského podílu v družstvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

byt | Foto: Jan Rosenauer

Ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit se neobává, že by úvěr využívali pouze bohatí lidé. "To je určitým způsobem zajištěno tím, že s pomocí tohoto úvěru bude možné pořídit pouze byt, jehož podlahová plocha nepřekročí 80 metrů čtverečních nebo rodiný dům s jedním bytem, jehož podlahová plocha bez započítání garáže lodžie a balkonu nepřekočí 120 metrů čtverečních. Domníváme se, že tento standard nebude pro osoby s vysokými příjmy dostatečně přitažlivý".

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme