Stát připravuje změnu regulace výherních hracích přístrojů

Obce by mohly mít větší slovo při povolování hazardu. Rozšířit jejich pravomoci chce novela loterijního zákona, kterou připravilo vedení Prahy. Vláda k ní zaujala neutrální stanovisko. Teď ji budou mít na stole poslanci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výherní automaty

Výherní automaty

Sama vláda chce také změnit podmínky provozování výherních automatů a hracích videoterminálů. Podle premiéra Petra Nečase teď na nových pravidlech pracuje ministerstvo financí.

„Vláda pokládá za potřebné, posílit v této oblasti kompetence obcí. Proto také uložila ministrovi financí vypracovat do konce srpna vlastní novelu zákona o loteriích, která by byla zpracována legislativně pečlivěji, než je návrh dělaný zastupitelstvem hlavního města,“ řekl Nečas.

V současnosti mohou samosprávy regulovat jen výherní automaty a o takzvaných videoloterijních terminálech rozhoduje ministerstvo financí. Právě to obcím dlouhodobě vadí a chtějí podmínky pro všechny přístroje zrovnoprávnit.

Igor Maňour, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme