Stát přispívá na internetové stránky obcí

Poté, co kompetence zanikajících okresních úřadů přejdou na obce, mohou mít lidé problémy se v nově fungujícím systému zorientovat. Pomoci jim má internet. Právě na stránkách pověřených obcí se totiž občané dozvědí konkrétní místa, úřední hodiny a další důležité informace o všech agendách, které byli dosud zvyklí vyřizovat v okresním městě. Ministerstvo vnitra přitom rozvoj internetových stránek obcí podporuje už několik let, nemá na to ale dost peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

internetová stránka

Stát příspívá na internetové stránky těm obcím, které na nich prezentují nezbytné údaje o výkonu státní správy a samosprávy, vysvětluje náměstek ministra vnitra Josef Postránecký. "Přihlásilo se více než 400 obcí. Bohužel prostředky určené na tento program byly limitovány, takže jsme mohli uspokojit pouze nepatrnou část."

Pověřené obce kvůli postupnému upřesňování kompetencí většinou nové stránky teprve chystají. Například Hustopečím připravuje prezentaci specializovaná agentura. Zveřejněné informace budou mít podle starosty Jiřího Teplého pro občany tří desítek okolních obcí cenu zlata především na přelomu roku. "3. ledna nebudou vědět, kam mají jet a za kým, tak budou hledat i na internetových stránkách. Samozřejmě už někdy v půlce prosince by tam mělo být řádně a bude."

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme