Stát půjčí lidem ve věku do 36 let na modernizaci bytů

Mladí lidé do 36 let si budou moci od státu výhodněji půjčit až 150.000 korun na modernizaci bydlení. Rozhodla o tom vláda. Úvěr bude úročen roční dvouprocentní sazbou s desetiletou splatností. Komu je úvěr určen nám řekl Jan Vágner, ředitel Státní fondu pro podporu bydlení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bydlení | Foto: Jan Rosenauer

"Pokud jde o rodiny, kde alespoň jeden z manželů splní věkový limit - to znamená v roce podání žádosti mu ještě není 36 let. Stačí, když tu podmínku splní jeden z manželů. Pokud by šlo o samotnou osobu, tak ta musí splnit také tuto věkový limit a může jít o žadatele, který má v péči nejméně jedno nezletilé dítě," uvedl Vágner.

Zvýhodněné úvěry má poskytovat Státního fondu rozvoje bydlení. Při předpokládaném počtu 6500 příjemců úvěrů ročně plánuje úřad čistý výdaj fondu v prvním roce na necelou miliardu. Peníze mají být zájemcům k dispozici od prvního března.

Žádná fyzická osoba nesmí být příjemcem úvěru opakovaně. Finance bude možné užít na modernizaci bytu, bytového domu či rodinného domu, který mají žadatelé ve svém vlastnictví či spoluvlastnictví. Zvýhodněný úvěr mohou využít osoby, které jsou nájemci bytu v bytovém nebo rodinném domě, pokud je ve vlastnictví bytového družstva, jehož je žadatel členem.

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme