Stát uvolní peníze pro obce a lidi postižené záplavami

Stát uvolňuje první peníze pro obce a lidi, které postihla velká voda. Vláda bude sice o celkové částce a jejím využití ještě jednat, nicméně obcím a lidem poskytne nejméně miliardu a 320 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový Jičín sečetl přes čtyři stovky povodní poničených nemovitostí. | Foto: Michal Polášek

Lidé mohou od dnešního dne o peníze žádat prostřednictvím obcí. S žádostí o dotaci se na stát mohou obracet i samotné obce. "Předpokládáme, že kdybychom první žádost o finanční dotaci obdrželi například zítra, tak jsme schopni do jednoho týdne odeslat prostředky obcím," přibližuje náměstek ministra pro místní rozvoj Martin Plachý s tím, že celý systém je postaven velmi jednoduše. "Žádost o dotační titul tvoří jedna strana A4, aby neměli lidé s vyplňováním žádný problém,"dodává.

Ti, kteří přišli o dům nebo byt, můžou od státu dostat 150 tisíc korun. Lidé, kterým voda odnesla vybavení domácnosti, mají nárok na 30 tisíc.

Starosta Nového Jičína: dotaci bude chtít každý

Podle starosty Nového Jičína Ivana Týleho projeví zájem o státní peníze všichni vyplavení. "Vzhledem k tomu, že povodeň byla totálně devastující a nedošlo jen k dílčím poškozením, škody jsou pro jednotlivé občany opravdu obrovské," vysvětluje starosta.

Přečtěte si také:
Nedávné povodně ukázaly chyby ve struktuře krajiny
Škody po povodních přesahují v Protivíně 15 milionů korun
Škody po velké vodě na stavbě obratiště lodí v Českých Budějovicích zatím není možné vyčíslit
Záplavami postižené obce dostávají další peníze
Povodně zkomplikovaly situaci jihočeským chovatelům ryb
V Prachaticích přívalové deště způsobily milionové škody

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme