Stát zatím s Českou spořitelnou neuzavřel smlouvu o sociálních kartách

Ministerstvo práce a sociálních věcí zatím neuzavřelo smlouvu na sociální karty. Pokud se nedohodne s Českou spořitelnou, osloví druhou firmu v pořadí, nebo tendr zruší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Drábek | Foto: Filip Jandourek

Podle ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka nejsou vrcholící jednání o smlouvě jednoduchá.

„Mým cílem je, aby smlouva byla uzavřena do konce prosince, nicméně nikoliv za každou cenu. Pokud se podaří uzavřít smlouvu do konce prosince, tak má dodavatel do konce března termín, aby začal vydávat karty sociálních systémů. Pokud ta jednání nebudou ukončena, budeme muset buď ve vyjednáváních pokračovat, nebo případně udělat nějaké jiné kroky,“ řekl Drábek.

Podle Drábka jsou tři možnosti, jak zavedení sociální karty podpořit.

„Pokud se nám nepodaří uzavřít smlouvu do konce prosince, tak zaprvé mohou pokračovat jednání, pokud bude nějaká vyhlídka na uzavření smlouvy v řádu dnů, případně můžeme začít vyjednávat s druhým v pořadí, který byl druhý nejúspěšnější v té soutěži. Třetí možnost je soutěž zrušit a vypsat ji znova,“ uvedl Drábek.

Před několika dny ministr Drábek oznámil, že Úřad práce by mohl karty vydávat na přelomu března a dubna. Na sociální karty by měl Úřad posílat některé sociální dávky.

Květa Moravcová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme