Statistici představili logo sčítání lidu v roce 2011

Sčítání lidu v roce 2011 už má svoje logo. Český statistický úřad představil značku a vizuální styl jednotné prezentace sčítání lidu, domů a bytů, které se uskuteční v březnu 2011.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo sčítání lidu v roce 2011 | Foto: ČSÚ

"Logotyp vychází v prvním plánu ze dvou základních věcí, které tvoří samotný název projektu, to znamená sčítání lidí - piktogram panáčka, sčítání domů - piktogram domečku," popisuje vítězný návrh autor Jan Kolář ze studia Kolargrafik.

"V druhém plánu se jedná o křížek, zaškrtnutí v dotazníku, znaménko krát nebo plus a nebo součet pod čarou opět v nějaké matematické rovnici," dodává ještě Kolář.

Porotě, která logo sčítání v dvoukolové soutěži vybrala, předsedal výtvarník a architekt Zdeněk Ziegler. Podle něho se na Kolářovu návrhu shodli jak odborníci na design, tak i zástupci Českého statistického úřadu v porotě:

"Byli jsme přesvědčeni tím, že logo je graficky čisté, pracovníci statistického úřadu byli zase nadšeni, že má v sobě skryto mnoho symbolů. Já si myslím, že i když v tom symboly nevidíte, tak si logo budete na první pohled dobře pamatovat," uvedl Ziegler.

Logo se objeví na dotaznících, tištěných materiálech i webových stránkách. Sčítání lidu, domů a bytů má stát více než dvě a půl miliardy korun. Poslední sčítání se konalo v roce 2001.

Zbyněk Zykmund, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme