V listopadu zemřelo v Česku při nehodách 45 lidí. Na vině jsou především 'neviditelní' chodci

V listopadu si dopravní nehody v Česku vyžádaly 45 obětí na životech, což je o osm více než před rokem. Na listopadových nehodách se podíleli především chodci. Bilance je předběžná, oficiální statistiku zveřejní policie zhruba za týden.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní nehoda (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Od začátku letošního roku zemřelo na českých silnicích už 467 lidí, za 11 měsíců minulého roku však bylo mrtvých o 27 více, řekl v pátek ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. 

"Podle předběžných statistik zemřelo při nehodách deset chodců. Znovu zde sehrála roli jejich špatná viditelnost, či spíše neviditelnost," dodal Lerch. Zákon sice zavedl povinnost nosit na oblečení reflexní prvky mimo obec, ale chodci často podle policistů nejsou vidět ani ve městě, často ani na osvětlených přechodech. Ve vlastním zájmu by proto zvláště v současném počasí měli lidé nejen mimo obec doplnit oblečení o reflexní prvky, které na ně řidiče upozorní.

Nejtragičtějšími listopadovými dny byly 24. a 30. listopad, kdy dopravní kolize nepřežilo pět lidí. V poslední den si dva lidské životy vyžádala nehoda v Peruci na Lounsku, kde se srazilo nákladní a osobní auto. Po jedné oběti měly nehody na Kladensku a Orlickoústecku a jeden člověk zemřel i při ranní nehodě autobusu u Ločenic na Českobudějovicku.

Úmrtí při nehodách v České republice za listopad:

   2017 -  45 usmrcených

   2016 -  37 usmrcených

   2015 -  53 usmrcených

   2014 -  48 usmrcených

   2013 -  48 usmrcených

   2012 -  66 usmrcených

   2011 -  63 usmrcených

   2010 - 86 usmrcených

   2009 - 65 usmrcených

   2008 - 111 usmrcených

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme