Státní cenu za literaturu dostane dnes spisovatel Milan Kundera

Především za první české vydání románu Nesnesitelná lehkost bytí dostane Milan Kundera prestižní Státní cenu za literaturu pro rok 2007. Ministr kultury Václav Jehlička ceny předá dnes odpoledne v Českém muzeu hudby v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Kundera | Foto: Archiv

I když Milan Kundera žije už několik desetiletí ve Francii, je nejznámějším a nejčtenějším spisovatelem českého původu, upozornil předseda poroty - literární kritik Aleš Haman: "Není českým občanem, ale charakterem svého díla je český spisovatel. A myslím si, že ani v tom statutu státní ceny není řečeno, že to nemůže být občan cizího státu." Podle Hamana si Kundera toto nejprestižnější české ocenění pro spisovatele zasloužil už řadu let. "Myslím si, že je nejvyšší čas, aby to dostal," dodal literární kritik.

Milan Kundera si pro Státní cenu za literaturu nepřijede. Převezme ji za něj jeho přítel - ředitel agentury DILIA Jiří Srtska. Svou neúčast omluvil Kundera zdravotními problémy a organizátorům poslal děkovný dopis a natočil rozhlasovou zdravici.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme