Státní fond rozvoje bydlení má novou ředitelku. Stala se jí Hana Pejpalová

Novou ředitelkou Státního fondu rozvoje bydlení se stala Hana Pejpalová. Ve funkci vystřídala Evu Helclovou. Sdělila to mluvčí fondu Karolína Smetanová. Pejpalová pracovala doposud jako vedoucí sekce podpor.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novou ředitelkou Státního fondu rozvoje bydlení se stala Hana Pejpalová. Na snímku z 11. prosince 2018. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) považuji za důležitý nástroj politiky bydlení. Těší mě, že se mohu zapojit do procesu jeho přeměny na Státní fond podpory investic, kterou nedávno avizovalo ministerstvo pro místní rozvoj,“ uvedla nová ředitelka.

Nový název i víc peněz. Ministerstvo navrhuje změny ve Státním fondu rozvoje bydlení

Číst článek

Pejpalová pracovala jako vedoucí sekce podpor SFRB a předtím působila 11 let na ministerstvu pro místní rozvoj jako vedoucí oddělení podpory bydlení. Má také zkušenosti s prací v místní samosprávě. Absolvovala pražskou Metropolitní univerzitu.

Státní fond rozvoje bydlení shromažďuje peníze určené na podporu bydlení. Hospodaří s vlastními penězi a rozděluje i příspěvky z příslušných fondů Evropské unie. Jeho cílem je podporovat soukromé a obecní investice do výstavby, oprav a modernizace bytů.

Navrhované změny

Návrh ministerstva pro místní rozvoj, pod které fond spadá, počítá s tím, že by měl ke stávajícím aktivitám přidat například oblast udržitelného rozvoje měst nebo cestovního ruchu. Měl by se také přejmenovat na Státní fond pro podporu investic (SFPI).

Výdaje SFRB na příští rok mají vzrůst meziročně zhruba o čtvrtinu na 2,73 miliardy korun. Příjmy jsou naplánovány na 779 milionů korun, meziročně o 12,8 procenta nižší.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme