Státní maturity se kryjí s přijímačkami na VŠ. Rektoři to kritizují

Rektoři vysokých škol kritizují časový harmonogram státních maturit. Kryjí se totiž s přijímacím i přezkumným řízením na vysoké školy. Česká konference rektorů proto ministerstvo školství žádá, aby termíny odpovídaly přijímacímu řízení na vysoké školy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Hampl,

Václav Hampl, | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Rektoři kvůli špatnému načasování výsledků nové zkoušky museli změnit termín přijímaček. Potvrdil to rektor Karlovy univerzity Václav Hampl.

„Udělali jsme to proto, že pro tento ročník maturantů je to náročné už tím, že jsou ti první, kteří jdou do státních maturit a ještě by měli mít zmatečné termíny ohledně přijímacího řízení. Proto jsme chtěli upozornit, že to není jen tak a že by bylo dobře alespoň příští rok v dalším ročník toto už dopředu zohlednit, aby nenastala kolizní situace,“ řekl Václav Hampl.

Ministerstvo školství slíbilo, že harmonogram státním maturit upraví.

Klára Bílá, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme