Vidím to 50 na 50, říká ministryně Schillerová k hlasování o rozpočtu. Podporu pro něj ANO stále nemá

O návrhu státního rozpočtu by měla Poslanecká sněmovna hlasovat v pátek ve třetím čtení. Novinářům to ve Sněmovně řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Jiná varianta než páteční hlasování podle ní není, vrácení návrhu do druhého čtení není ve hře. Stále věří, že se pro rozpočet najde podpora a Česko se nezačne řídit rozpočtovým provizoriem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně financí Alena Schillerová | Zdroj: Úřad vlády ČR

Schillerová připustila, že podle dnešního večerního jednání lídrů parlamentních stran to nevypadá, že by se některá z opozičních stran přímo, nebo nepřímo chystala rozpočet podpořit. Doufá stále v dohodu na platformě vládní koalice a KSČM. Jednání večer pokračují.

Buďte konstruktivní a opusťte sál, vyzval Babiš opozici. Poslanci večer hlasování o rozpočtu odložili

Číst článek

Ministerstvo financí podle Schillerové zahájilo přípravy na případné rozpočtové provizorium, kdyby rozpočet nebyl schválen. „Já jsem optimista. Pořád věřím, že poslanci najdou v sobě odvahu podpořit rozpočet, aby naše země měla stabilní rozpočet. Vidím to 50 na 50. Jednání povedeme třeba do noci,“ uvedla ministryně.

„Shodli jsme se na tom, že zítra (v pátek) by mělo proběhnout třetí čtení rozpočtu. Není to už kam dále odkládat, protože pokud ten pat neodblokujeme teď, tak tím, že získáme pár dnů, tak ho neodblokujeme,“ řekla Schillerová.

Sněmovna ve středu odložila hlasování o návrhu rozpočtu na příští rok do pátku. Menšinová vláda ANO a ČSSD dosud nemá dojednanou podporu pro jeho schválení. Komunisté, kteří kabinet v dolní komoře tolerují, podmiňují své hlasy přesunem deseti miliard korun z obranné kapitoly do rozpočtové rezervy. „Hledáme kompromisní variantu takovou, abychom vyhověli požadavku komunistů, neohrozili rozpočet obrany a přitom zajistili rozpočet,“ řekla  Schillerová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme