BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Pětihodinové jednání ministryň. Maláčová a Schillerová se na rozpočtu resortu práce nedohodly

Úterní jednání ministryň práce Jany Maláčové z ČSSD a financí Aleny Schillerové za ANO o podobě rozpočtu resortu práce na příští rok skončila bez výsledku. Vyjednávání mělo původně trvat hodinu, protáhlo se ale na pět hodin. A bude pokračovat v dalších dnech. Novinářům to bez dalších podrobností řekla mluvčí ministerstva práce Barbora Hanousek Eckhardová. Maláčová žádala o 11,7 miliardy korun víc, než navrhlo ministerstvo financí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně práce Jana Maláčová z ČSSD a ministryně financí Alena Schillerová za ANO | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

„Jednání ministryň bylo přerušeno z časových důvodů. Trvalo víc než pět hodin. Bude pokračovat v následujících dnech. Prozatím se pozdržíme komentářů,“ řekla mluvčí.

Peníze pro vnitro. Hamáčkovo ministerstvo dostane příští rok 1,7 miliardy korun navíc

Číst článek

Podobně se vyjádřil i mluvčí resortu financí Michal Žurovec. „Jednání jsou blízko dohodě, budou pokračovat v následujících dnech,“ uvedl.

Ani jedna z ministryň se k výsledkům úterní schůzky nevyjádřila. Jednání začalo v 8.00 a mělo trvat hodinu. Maláčová si na 9.30 svolala do svého úřadu novináře, po 13.00 pak své vystoupení bez omluvy zrušila. Z ministerstva financí odjela bočním vchodem. Už dopoledne škrtla svůj odpolední program s návštěvou v centru sociálních služeb Tloskov.

Schillerová měla mít od 11.00 schůzku s další členkou kabinetu, ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou z ANO. Ta na ministerstvo financí dorazila v 11.30 a na jednání tam čekala.

Miliardy pro ministerstva?

Podle navrhovaného rozpočtu má mít ministerstvo práce příští rok na výdaje o 49,03 miliardy korun víc než loni. Celkem pro něj ministerstvo financí vyčlenilo 676,47 miliardy.

Ministr Havlíček vyjednal pro resort průmyslu dalších 400 milionů. Zvýší se i částka na výzkum

Číst článek

Maláčová chtěla téměř o 11,7 miliardy víc, a to na sociální služby, investice do počítačových systémů či na sociální práci. Příjmy resortu mají podle návrhu rozpočtu činit 564,1 miliardy korun, tedy o 21,45 miliardy víc než letos.

Rozpočet ministerstva práce hraje roli nejspíš i při řešení nynější vládní krize kolem obsazení postu ministra kultury. Šéf ČSSD Jan Hamáček několikrát zopakoval, že jeho strana chce ve vládě zůstat, pokud se bude dodržovat Ústava a koaliční smlouva a rozpočet umožní fungování pětice resortů sociálnědemokratických ministrů.

Nechali se slyšet, že jim dohromady chybí kolem 20 miliard. Se Schillerovou se už dohodli na posílení sumy vnitra o 1,7 miliardy, zemědělství o miliardu, kultury o 440 milionů a zahraničí o 253 milionů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme