Lékový ústav letos rozdal pokuty za téměř 38 milionů korun. Kvůli e-receptům nepadla žádná

Státní ústav pro kontrolu léčiv letos uložil skoro 140 pravomocných pokut za téměř 38 milionů korun. Nejčastěji lékárníkům za chyby při výdeji léků na předpis. Od letoška může pokutovat i lékaře, kteří nepoužívají e-recept. To se ale zatím nestalo.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní ústav pro kontrolu léčiv letos uložil skoro 140 pravomocných pokut za téměř 38 milionů korun | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lékaři můžou stále papírové recepty vydávat třeba v případě technických problémů nebo na návštěvě u pacienta.

Startuje systém lékového záznamu pacienta, má pomoci zmírnit riziko nežádoucích účinků

Číst článek

„Pro nás, abychom prokázali, že žádná z těch situací v tu danou chvíli nenastala, se dá říct, že je téměř nemožné,“ vysvětlila Radiožurnálu ředitelka lékového ústavu Irena Storová.

Podle Sdružení praktických lékařů systém funguje dobře. Stále se ale setkávají s problémy. „Každý týden několikrát řeším ve své ordinaci, že pacientovi odešlete několik e-receptů a dorazí jeden. Takže pak řešíte telefonicky, diktujete mu identifikátor e-receptu, aby se v lékárně domohl svých léků,“ popsal předseda sdružení Petr Šonka.

Každý měsíc lékaři předepíšou kolem šesti milionů elektronických receptů.

Janetta Němcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme