Státní volební komise potvrdila výsledky voleb

Státní volební komise před polednem potvrdila, že ani kontroly konané v jednotlivých volebních místech neukázaly nic, co by výsledek senátních i komunálních voleb mohlo dodatečně ovlivnit nebo změnit. Oficiální výsledky budou - tak jako vždy - zveřejněny v Hospodářských novinách, a to zítra. Od zítřka tedy běží 10tidenní lhůta, stanovená zákonem pro podání případných stížností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volič u urny | Foto: Jan Rosenauer

Státní volební komise kontrolovala průběh voleb ve zhruba 40 okresech. Žádné závažnější prohřešky, potvrzuje ministr vnitra Stanislav Gross: "Nebyly shledány žádné závažnější nedostatky, takže i z tohoto pohledu není nic, co by naznačovalo, že by volby neprobíhaly regulérně a že někde byly nějaké závažnější problémy." Podobné je i to se stížnostmi, které Státní volební komise dostala. Po uplynutí 10denní lhůty pro podání případných stížností proti výsledkům voleb, je znám i další termín. Osvědčení o svém zvolení mají noví senátoři převzít 27. listopadu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme