Státní zástupce chce Gottvalda ponechat ve vazbě

Bývalý místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Jan Gottvald se může dostat na kauci ve výši 13 milionů korun z vazby. O propuštění rozhodl Městský soud v Brně. To se nelíbí státnímu zástupci Michalu Galátovi - ten okamžitě podal stížnost, a Gottvald proto nadále zůstává ve vězení. Podezřelý je ze čtyř závažných hospodářských trestných činů, kterými údajně způsobil škodu za více než 400 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Gottvald | Foto: Česká televize

Státní zástupce nechtěl upřesnit, proč s Gottvaldovým propuštěním nesouhlasí - výše kauce v tom prý nehraje roli. "Nevím, kdy Krajský soud v Brně tu věc bude projednávat, ale doufám, jelikož se jedná o vazební věc, že to bude co nejdříve. Obviněný nadále zůstává ve vazbě, protože ta stížnost má odkladný účinek."

Bývalý místropředseda Českomoravského fotbalového svazu Jan Gottwald je ve vazbě od konce února. Soudce ho tam poslal kvůli obavě z možného útěku. Šestapadesátiletý podnikatel byl čtyři měsíce stíhán jako uprchlý, v únoru se sám přihlásil policii. Hrozí mu až dvanáctileté vězení.

Krimininalista Stanislav Vašek dnes potvrdil, že na plánu vyšetřování, podle kterého by někdejší místopředseda fotbalového svazu mohl stanout před soudem poměrně brzy, se nic nemění. "Samozřejmě, některé věci jsou odvislé od stanoviska obviněného, ale zatím ten odhad několika měsíců od jeho zatčení platí."

Lenka Rákosová, Ivan Holas, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme