Státní zástupce navrhuje obžalovat 13 kontrolorů z ČEZ

Státní zástupce Karel Studený navrhuje obžalovat 13 lidí z útvaru kontrolorů energetické společnosti ČEZ z útisku, u dalších 17 stíhání zastavil. O obžalobě by mělo rozhodnout Krajské státní zastupitelství v Olomouci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ (ilustr. obr.)

ČEZ (ilustr. obr.) | Foto: ČEZ

Návrh na obžalobu loni podali detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Zaměstnance firmy ČEZ vinili z vydírání kvůli jejich postupu proti údajným černým odběratelům elektřiny.

"V případě třinácti obviněných došlo k překvalifikování jejich jednání na trestný čin útisku a z důvodu místní a věcné příslušnosti bude věc předána Okresnímu státnímu zastupitelství v Olomouci k dalšímu opatření," potvrdil Radiožurnálu Karel Studený z olomoucké pobočky ostravského krajského státního zastupitelství, který měl případ na starosti.

Překvalifikování z vydírání na útisk podle Studeného vyplynulo z důkazní situace. Za útisk obviněným hrozí nejvýše šest měsíců vězení, proto se krajské státní zastupitelství kauzou už nebude zabývat. Jména kontrolorů zatím zveřejněna nebyla.

Martin Hromádka, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme