Státní zástupce odložil kauzu Jiřího Čunka se sociálními dávkami

Státní zástupce odložil další kauzu Jiřího Čunka. Šlo v ní o to, že šéf lidovců údajně pobíral sociální dávky a zároveň měl na svém účtu milióny korun. Policisté nenašli žádné důkazy o trestné činnosti. Jak řekl havířovský státní zástupce Jiří Jarnot, neprokázalo se, že by předseda KDU-ČSL ve zkoumaném období zamlčel příjmy, rozhodující pro přiznání dávek státní sociální podpory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Foto: web Jiřího Čunka

Radiožurnálu Jiří Čunek řekl, že ukončení tohoto vyšetřování nemá nic společného s jeho případným návratem do vlády. To nechá na samostatné jednání, protože podle něj i premiér Mirek Topolánek věděl, že to byla účelová záležitost.

Podle předsedkyně klubu lidoveckých poslanců Michaely Šojdrové by se teď Jiří Čunek mohl vrátit do ministerského křesla. Myslí si, že je v zájmu vlády, aby byla úplná, aby v její sestavě byl předseda každé koaliční strany. Zodpovědnost ale plně leží na premiérovi Topolánkovi, připomněla Šojdrová.

S jejím názorem nesouhlasí šéf zelených Martin Bursík. Řekl, že ne všechno o Jiřím Čunkovi je vyjasněné. Nevnímá proto současnou situaci, že by byla zralá pro návrat šéfa lidovců do vlády.

Premiér Mirek Topolánek uzavřel vyjádření k nové situaci, že v trestněprávní oblasti považuje Jiřího Čunka za způsobilého. Jinak ale trvá jeho rozhodnutí, že menší koaliční strany - zeleni a lidovci - se musejí domluvit, aby to nedestabilizovalo vládní koalici.

Více se o celé kauze dočtete ZDE.

Lenka Rákosová, Andrea Čánová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme