Státní zástupce se rozhodne, zda bude žádat o vazbu pro zadržené úředníky MPSV

Státní zástupce rozhodne o tom, jestli bude požadovat vazbu pro dva úředníky ministerstva práce a sociálních věcí. Náměstka ministra Vladimíra Šišku a ředitele odboru informatiky Milana Hojera zadržela protikorupční policie přímo na ministerstvu. Viní je z podplácení při veřejné zakázce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Šiška | Foto: Marián Vojtek

Vazbu pro obviněné úředníky požadují policisté z protikorupčního útvaru, potvrzuje jejich mluvčí Jaroslav Ibehej.

„Kriminalisté našeho útvaru podali dozorujícímu státnímu zástupci podnět, aby podal soudu návrh na vzetí do vazby obou obviněných osob. Tyto obviněné osoby jsou stále zadržené,“ uvedl.

Šišku a Hojera odvedli kriminalisté v pondělí přímo z budovy ministerstva. Pokud státní zástupce Petr Boš uzná, že by oba ve vazbě měli skončit, musí soud rozhodnout do 24 hodin.

Podle Ibeheje souvisí stíhání úředníků se způsobem vyhlášení veřejné zakázky, podrobnosti k případu zveřejnit nechtěl. Státní zástupce sice už od policie dostal usnesení o zahájení trestního stíhání, ale žádné bližší informace také neposkytl.

Podle dnešní Mladé fronty Dnes má policie jasné důkazy pro to, aby první náměstek ministra práce Vladimír Šiška i šéf ministerského odboru informatiky Milan Hojer šli do vazby a nejspíš i před soud. Deník píše, že podle jeho informací si policisté uplácení nahráli a podezřelé sledovali několik měsíců.

Ministr Drábek odvolal z funkce svého náměstka Šišku, podezřelého z korupce

Číst článek

Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) včera prohlásil, že odejde z funkce, pokud by se prokázala Šiškova vina. Cítí prý plnou politickou odpovědnost za to, že na ministerstvo Šišku přivedl a udělal ho svým prvním náměstkem. Drábkův postoj má jednoznačnou podporu vedení strany.

Policie už Šišku prošetřuje v souvislosti s trestním oznámením Nadačního fondu proti korupci. Podle něj mohli náměstek Šiška a ministr Drábek překročit zákon, když software na výplatu sociálních dávek vytvářela firma, kterou dřív vlastnili.

Martin Hromádka, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme