Státní zástupce podal obžalobu na čtyři lidi v korupční kauze Vidkun, včetně exhejtmana Rozbořila

Žalobce podal obžalobu na čtyři lidi v olomoucké korupční kauze Vidkun. Po 3,5 roce vyšetřování se bude před soudem zodpovídat bývalý sociálnědemokratický hejtman Jiří Rozbořil, někdejší šéf krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj, bývalý olomoucký policejní náměstek Karel Kadlec a vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý. Případ podle žalobců odkrývá korupční vztahy mezi policií, podnikateli a správou.

Aktualizujeme Olomouc (Aktualizováno: 15:08 1. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po 3,5 roce vyšetřování se bude před soudem zodpovídat mimo jiné bývalý sociálnědemokratický hejtman Jiří Rozbořil | Foto: Tomáš Frait | Zdroj: Profimedia/MAFRA

„Obžaloba byla podána k olomouckému krajskému soudu,“ řekl v pondělí žalobce z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Petr Šereda. Policisté vyšetřování v případu ukončili v polovině listopadu, na začátku února podali návrh na obžalobu.

Bývalý detektiv Vokál čelí další obžalobě. Pro lidi z podsvětí měl vynášet z policejních spisů

Číst článek

Podle státního zástupce bylo vyšetřování náročné i z hlediska času především kvůli analýze počítačových dat a audionahrávek.

Podplácení i zneužití pravomocí

Bývalý hejtman Rozbořil je obžalován z podplácení, na Petrůje a Kadlece podal státní zástupce obžalobu ze zneužití pravomocí. Kadlec, který podle policie vynášel informace ze spisů, je navíc obžalován i z přijetí úplatku.

Kadlec byl kvůli Vidkunu propuštěn, výpověď neúspěšně napadal u soudů. Petrůj byl postaven mimo službu. Kyselý se bude před soudem zodpovídat z účastenství na zneužití pravomoci úřední osoby. Kromě Kyselého, který dále podniká v realitách, obvinění změnili své profese.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme