Státní zástupce: Za smrt zbitého zadrženého mohou lékaři

Lékaři olomoucké Fakultní nemocnice pravděpodobně zavinili smrt muže, kterého při zatýkání napadl olomoucký policista. Incident se odehrál letos v srpnu nedaleko policejní služebny v Olomouci. Devětatřicetiletého muže z Prostějova, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání hlídka zadržela a předváděla na policii. Před služebnou se muž odsouzený za loupež, výtržnictví a porušování domovní svobody, pokusil utéct. Šestadvacetiletý policista ho poté podle žalobce fyzicky napadl. Muž druhý den na následky zranění zemřel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Terezská brána je pozůstatek barokní bastionové pevnosti

Terezská brána je pozůstatek barokní bastionové pevnosti | Foto: olomouc.cz

Možnou vinu nemocnice potvrdil krajský státní zástupce Lev Novák. Ten smrtelný následek byl odvratitelný řádnou lékařskou péčí, nicméně k úkonům, které podle znaleckého posudku měly být provedeny, nedošlo."

Mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Hana Matulová zatím nechce případ komentovat. "Čekáme na odborná šetření a výsledky. Momentálně nemocnice nemůže nic předjímat."

Policistu, který muže napadl, dnes obžaloval státní zástupce Lev Novák. "Bude podána obžaloba pro trestné činy zneužívání pravomoci veřejného činitele a ublížení na zdraví."

Obviněný policista sloužil u policie 6 let. Jeho nadřízení soudí, že jednal ve zkratu. Jak potvrdila tisková mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová, policista je od incidentu, který se odehrál v srpnu, postaven mimo službu.

Markéta Kaclová, Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme