Státní zástupce: Za smrt zbitého zadrženého mohou lékaři

Lékaři olomoucké Fakultní nemocnice pravděpodobně zavinili smrt muže, kterého při zatýkání napadl olomoucký policista. Incident se odehrál letos v srpnu nedaleko policejní služebny v Olomouci. Devětatřicetiletého muže z Prostějova, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání hlídka zadržela a předváděla na policii. Před služebnou se muž odsouzený za loupež, výtržnictví a porušování domovní svobody, pokusil utéct. Šestadvacetiletý policista ho poté podle žalobce fyzicky napadl. Muž druhý den na následky zranění zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Terezská brána je pozůstatek barokní bastionové pevnosti | Foto: olomouc.cz

Možnou vinu nemocnice potvrdil krajský státní zástupce Lev Novák. Ten smrtelný následek byl odvratitelný řádnou lékařskou péčí, nicméně k úkonům, které podle znaleckého posudku měly být provedeny, nedošlo."

Mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Hana Matulová zatím nechce případ komentovat. "Čekáme na odborná šetření a výsledky. Momentálně nemocnice nemůže nic předjímat."

Policistu, který muže napadl, dnes obžaloval státní zástupce Lev Novák. "Bude podána obžaloba pro trestné činy zneužívání pravomoci veřejného činitele a ublížení na zdraví."

Obviněný policista sloužil u policie 6 let. Jeho nadřízení soudí, že jednal ve zkratu. Jak potvrdila tisková mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová, policista je od incidentu, který se odehrál v srpnu, postaven mimo službu.

Markéta Kaclová, Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme