Státní zástupce zažádal o vazbu pro kladenského primátora

Žalobkyně v noci požádala soud o uvalení vazby na kladenského primátora Milana Volfa. První muž Kladna je už druhý den v cele předběžného zadržení. Kriminalisté ho viní z toho, že kladenskému hokejovému klubu nezákonně přidělil z rozpočtu města více než 40 milionů korun. Zodpovídat se bude navíc i z nákupu luxusního služebního auta Audi, které údajně pořídil bez výběrového řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Volf | Foto: Michal Krumphanzl

Soudu teď běží lhůta, ve které musí vazbu na Volfa uvalit, nebo ho propustit na svobodu. Českému rozhlasu to potvrdil mluvčí soudu Roman Lada. "Tato lhůta vyprší v 19:00. Předpoklad rozhodování o návrhu státního zástupce je někdy po obědě v odpoledních hodinách."

Na kladenském magistrátu to vře. Opozice, tedy sociální demokraté, uvažují o tom, že se spojí s komunisty a požádá o mimořádné jednání zastupitelstva. Jediným bodem jednání by bylo odvolání občanskodemokratického primátora Volfa. Jak ale Českému rozhalsu potvrdil mluvčí kladenského magistrátu Ladislav Pavlík, opozice zatím potřebné kroky neudělala. "My jsme do této chvíle neobdrželi žádnou oficiální žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Platí, že o svolání mimořádného zastupitelstva může požádat nejméně třetina zastupitelů. V takovém případě musí vedení města svolat mimořádné zastupitelstvo nejpozději do 21 dnů."

Markéta Kaclová, Veronika Paroulková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme