Státní zastupitelství podalo obžalobu na Dahlgrena. Viní ho ze čtyřnásobné vraždy

Státní zastupitelství podalo ke Krajskému soudu v Brně obžalobu na Američana Kevina Dahlgrena. Viní ho z vraždy čtyř lidí v Brně-Ivanovicích, za což mu hrozí až doživotní trest. O podání obžaloby informoval na webu justice.cz státní zástupce Hynek Olma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečný podezřelý Kevin Dahlgren | Foto: Policie ČR

Jméno obviněného Olma neuvedl, zmínil jen 23letého občana Spojených států. Z kontextu však vyplývá, že jde právě o Kevina Dahlgrena, který je teď v brněnské vazební věznici.

Dahlgren je obviněn z toho, že v rodinném domě v Brně-Ivanovicích zavraždil svoji sestřenici, jejího manžela a jejich dva dospělé syny. Pak tam podle spisu založil požár, takže mrtvé objevili hasiči.

Tou dobou se už Dahlgren vracel letadlem do Spojených států amerických. Po přistání ho ale na letišti zadržela tamní policie.

Dva roky pak americké soudy a ministerstvo zahraničí rozhodovaly, jestli ho vydají ke stíhání do Česka. Nakonec se tak skutečně stalo. Spojené státy ho jako prvního svého občana vydaly k trestnímu stíhání do Česka.

Čeští detektivové následně Dahlgrena vyslechli. Byli však na informace skoupí a nechtěli říct, jestli obviněný spolupracuje.

Vyšetřovali ho také znalci. Pro policii byl klíčový posudek psychiatra, ze kterého vyplývá, že Dahlgren si byl v době činu vědom důsledků svého jednání, a je tedy za své činy také trestně odpovědný.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme