Státní zastupitelství v Praze prověří, jestli Janouškovi znalci nechybovali

Kvůli dopravní nehodě lobbisty Romana Janouška se budou muset zpovídat znalci. Jejich závěry se totiž značně lišily od posudků, které si nechala zpracovat policie i soud. Znalci přizvaní Janouškovými obhájci tvrdili, že žena, kterou Janoušek srazil autem, stála v době nehody vedle auta. Podle závěru žalobců ale stála před autem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Janoušek, soud

Roman Janoušek, soud | Foto: Filip Jandourek

Soudce Tomáš Kubovec proto podal podnět státnímu zastupitelství, aby prověřilo, jestli znalci nepochybili.

„Předseda senátu Tomáš Kubovec podal v pátek na státní zastupitelství datovou schránkou podnět k prošetření, zda vypracovatelé dvou znaleckých posudků z oboru doprava v kauze Romana Janouška nenaplnili skutkovou podstatu trestného činu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek,“ potvrdila Českému rozhlasu mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

Janouškův advokát Vít Široký už dříve prohlásil, že Janouškovi znalci použili jinou metodu. Právě ta je podle Širokého pro posuzování nehod vhodná.

Kauza Roman Janoušek | Foto: Český rozhlas

Simona Bartošová, Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme