Státní zastupitelství zastavilo stíhání podnikatele Davida Rusňáka v kauze úniku informací

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci podmíněně zastavilo stíhání Davida Rusňáka v kauze údajného vynášení informací z policejních databází, informovala o tom v pondělí dopoledne Česká televize.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majitel investiční skupiny DRFG David Rusňák | Foto: Hynek Glos/DRFG/Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license

„Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci ve dvou trestních věcech, které byly vyloučeny k samostatnému projednání z trestní věci, jejímž předmětem jsou úniky informací z databází a evidencí orgánů činných v trestním řízení v Brně, vyhověl závěrečným návrhům obviněných a policejního orgánu a u dvou obviněných osob rozhodl o podmíněném zastavení trestního stíhání,“ citovala televize z prohlášení Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.

Brněnský podnikatel David Rusňák stál podle kriminalistů za dvanácti nelegálními průniky do policejních databází a evidencí státního zastupitelství. Sponzor hnutí ANO měl údajně přístup k vyšetřování, které proti němu vedla před lety brněnská policie. Zprávu přinesl server Neovlivní s odkazem na text Rusňákova obvinění a další informace, které server získal.

mos, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme