Státní zástupkyně rezignovala kvůli případu Protivínský

Kvůli kauze kněze Vojtěcha Protivínského rezignovala včera na svou funkci břeclavská okresní státní zástupkyně Drahomíra Císařová. Faráře policie stíhala za kritiku KSČM, později ale bylo obvinění zrušeno a Protivínský dostal i milost prezidenta. Dnes ale Císařová Českému rozhlasu řekla, že jakékoliv pochybení v případu odmítá a svojí rezignaci možná vezme zpět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Protivínský | Foto: Otto Ballon Mierny | Zdroj: ČTK

Postup břeclavského státního zastupitelství, které případ Protivínského dozorovalo, podrobila kritice nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. Podle ní měly být využity všechny prostředky pro to, aby kněz nebyl vůbec obviněn. V této souvislosti Benešová zvažovala odvolání Císařové, která nese odpovědnost za činnost svých podřízených. Zřejmě i v důsledku těchto slov Císařová raději rezignovala dobrovolně.

Svůj profesní postup v celé kauze ale Drahomíra Císařová považuje za korektní a rozhodně odmítá, že by v záležitosti pochybyla. "Trestní oznámení jsme dostali více než před rokem. Tehdy případ zastavit nešel. Pak věc šetřila policie a my to nesledovali. Nakonec si rozhodnutí o případu vyžádal krajský státní zástupce v Brně. Kdyby ne, zrušili bychom obvinění také," řekla. Mimo mikrofon dnes Českému rozhlasu sdělila, že svého rozhodnutí lituje a vážně zvažuje, zda nevzít rezignaci zpět.

Milan Kopp, Hana Ondryášová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme