Stav Češky zraněné při útoku v Hurghadě se prudce zhoršil. Do Káhiry míří český specialista

Žena, kterou předminulý týden zranil útočník v egyptské Hurghadě, byla podle zpráv z pondělního rána v dobrém stavu a mluvilo se o jejím převozu do České republiky. Dopoledne se ale její stav prudce zhoršil, a zůstává tak v nemocnici v Káhiře, uvedlo ministerstvo zahraničí.

Káhira/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptská sanitka u nemocnice El Salam, do které byly převezeny zraněné ženy z útoku v hotelu Zahabia. | Foto: Mohamed Aly | Zdroj: Reuters

Ve zprávě na svých webových stránkách ministerstvo uvedlo, že na žádost rodiny zraněné Češky nebude zveřejňovat žádné bližší informace.

„V nemocnici jsou u pacientky přítomni její rodinní příslušníci, stejně jako zástupci české ambasády v Káhiře. Ministerstvo zahraničních věcí ČR zajišťuje, aby zraněnou ženu mohl v nejbližších hodinách navštívit lékař specialista z České republiky,“ stojí ve zprávě.

Lidé ani země za to nemůžou, prostě to byl jeden šílenec, říká rodina Češky napadené v Egyptě

Číst článek

Lékař má ještě v pondělí odletět do Káhiry, aby mohl konzultovat aktuální zdravotní stav ženy a její převoz do Česka.

Při útoku předminulý týden v pátek Egypťan v Hurghadě nožem ubodal k smrti dvě Němky a zranil čtyři další turistky. Na hotelovou pláž se podle všeho dostal tak, že si zakoupil vstupenku k jednodennímu využití.

Egypt, který bojuje o udržení turistů, dosud nepodal oficiální vysvětlení motivu útočníka ani detaily o něm. Místní úřady podle médií po útoku uváděly, že v úvahu připadá kriminalita, terorismus nebo zdravotní problémy.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme