Stav popálené dívenky je vážný

Při požáru v azylovém domě pro matky s dětmi na pražském sídlišti Černý Most utrpěla těžké popáleniny tříletá dívenka. Lékaři její stav hodnotí jako téměř kritický. Má popáleniny 2. a 3. stupně na 35 procentech těla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekla Zuzana Kapounková z kliniky popáleninové medicíny Vinohradské nemocnice, kam byla holčička převezena, komplikuje její stav ještě to, že byly zasaženy i dýchací cesty. Pravděpodobně také došlo k intoxikaci.

Oheň vznikl v dětském pokoji jednoho z bytů v půdní nástavbě a likvidovalo ho sedm hasičských jednotek. 12 bytů bylo zcela zničeno. Voda, kterou hasiči likvidovali živel, ale protekla do nižších pater a promáčela tam dalších 40 bytů. Ty jsou nyní neobyvatelné. Asi stovce nájemníků zajistila radnice Prahy 14 náhradní ubytování. Celková škoda byla zatím vyčíslena na tři miliony korun. Příčiny požáru ještě známy nejsou.

Eva Ziliziová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme