Stav popálené malé Natálky z Vítkova se výrazně zlepšil

Zdravotní stav těžce popálené Natálky z Vítkova, která přežila žhářský útok, se výrazně zlepšil. Dvouleté děvčátko lékaři probudili po třech měsících z umělého spánku. Neznámí pachatelé vhodili zápalnou láhev do domku romské rodiny a oheň způsobil dítěti popáleniny na osmdesáti procentech těla.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragický požár rodinného domu ve Vítkově

Tragický požár rodinného domu ve Vítkově | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Jak upřesnil mluvčí ostravské Fakultní nemocnice Tomáš Oborný, malá pacientka otevřela oči po třech měsících hospitalizace. "V současné době už reaguje na oslovení, je schopna oční komunikace. Začíná rovněž přijímat potravu a také již sama dýchá. Určitě je to velký úspěch našich lékařů, rozhodně se jedná o nejmladšího pacienta, který přežívá po takovém úraze," řekl Oborný.

Zdravotní stav děvčátka zůstává podle ředitele nemocnice Svatopluka Němečka nadále velmi vážný. Němeček však dodal, že lékaři předpokládají, že se bude dále zlepšovat. "Je prioritní vyhojit rány. Poranění je veliké" řekl ředitel ostravské nemocnice.

Podle Kumara Vishwanathana z Občanského sdružení Vzájemné soužití, které postižené rodině pomáhá, rodiče mají z probuzení své dcery velkou radost a doufají v to, že brzy opustí speciální box. "Natálka je v lepším stavu, chutná ji pribináček. Chtěla se dokonce volnou rukou dotýkat svého oblíbeného balonu," řekl Vishwanathan.

Neznámí žháři na domek devítičlenné romské rodiny zaútočili v noci na 19. dubna. Do domu vhodili tři zápalné láhve s benzinem. Při následném požáru byli tři lidé zraněni, nejvážněji právě Natálka. Utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně na osmdesáti procentech těla. V ostravské fakultní nemocnici už podstoupila řadu operací.

Přečtěte si také:
Zdravotní stav popálené holčičky z Vítkova se zhoršil
Prezident přerušil trest otci popálené romské holčičky
Policie: Žháři zaútočili na dům ve Vítkově zápalnými předměty
Požár v domě romské rodiny ve Vítkově byl založen úmyslně
Dvouletá holčička je po útoku žhářů stále v kritickém stavu
Při požáru domu se těžce popálila dvouletá dívka, policie nevylučuje útok žhářů

Andrea Brtníková, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme