Stav Václava Havla se zlepšuje jen mírně, je stále vážný

Jen mírné zlepšení hlásí dnes ráno lékaři ošetřující v motolské nemocnici bývalého prezidenta Václava Havla. Jejich pacient leží se zánětem plic na oddělení intenzivní péče a jeho stav zůstává nadále vážný, potvrdil Radiožurnálu šéf lékařského konzilia Martin Holcát.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel

Václav Havel | Foto: Martin Stehlík

"Dnešní noc pan exprezident spal poměrně dobře, jednou v noci rehabilitoval, měl dechové cvičení. Je dnes čerstvější, cítí se lépe a jeho stav se zase mírně zlepšil, nicméně říkáme stále, že zůstává vážný," uvedl Holcát.

Mírné zlepšení Havlova zdravotního stavu potvrdilo i dopolední konzilium ošetřujících lékařů. "Samozřejmě zas není takový, aby mohl opustit jednotku intenzivní péče. Předpokládám, že to bude ještě několik dní, kdy na jednotce intenzivní péče zůstane," doplnil Holcát.

Václav Havel je hospitalizován od pondělka, kdy se v motolské nemocnici podrobil na ORL klinice drobné operaci, při níž mu lékaři odstranili zánětlivé ložisko z krku. I když zánět ustupuje, onemocnění dvaasedmdesátiletého bývalého prezidenta se vyvíjí kolísavě. Pooperační stav zkomplikovalo zahlenění části pravého plicního laloku, v pátek pak lékaři zjistili tekutinu v Havlově levé plíci.

O Havlovu léčbu se stará lékařské konzilium, které tvoří více než desítka předních odborníků z různých lékařských oborů. Znovu se sejdou v pondělí odpoledne. Podle Holcáta nebude pravděpodobně již nutné, aby v příštím týdnu zasedali každý den. Kvůli akutnímu zánětu průdušek, který komplikovala srdeční arytmie, se Václav Havel léčil už na začátku loňského roku.

Přečtěte si předcházející vývoj:
Exprezidentovi Václavu Havlovi je o trochu lépe
Zdravotní stav Václava Havla se nezhoršuje
Václav Havel už se cítí lépe, jeho stav je ale i nadále vážný
Konsilium: Zdravotní stav Václava Havla je stabilizovaný, ale vážný
Bývalý prezident Václav Havel byl propuštěn domů z nemocnice
Bývalý prezident Václav Havel je kvůli srdeční arytmii v nemocnici

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme