Stavba jezu u Děčína přírodu neohrozí, ukazuje právě dokončovaný posudek

Do konce tohoto měsíce bude na stole analýza, která hodnotí dopad stavby plavebního stupně u Děčína na okolní přírodu. Při veřejné debatě Radiožurnálu v Ústí nad Labem to řekl autor zprávy Jan Hodovský. Doplněnou dokumentaci ke stavbě, která má zajistit úplné splavnění Labe, pak posoudí ministerstvo životního prostředí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského, diskuse o zajištění splavnosti Labe, Petr Jirásek a Jana Vitnerová

Speciál Martina Veselovského, diskuse o zajištění splavnosti Labe, Petr Jirásek a Jana Vitnerová | Foto: Filip Jandourek

Podle Jana Hodovského hlavní závěry posudku říkají: Stavba přírodu neohrozí.

„Dokumentace EIA byla v srpnu roku 2010 předložena se závěrem hodnocení, který byl podpůrný. To znamená, že prohlásila variantu 1B plavebního stupně Děčín jako možnou k realizaci, že nemá významné vlivy na životní prostředí. Nepředpokládám, že by se na této skutečnosti něco zásadního mělo změnit,“ uvedl Hodovský.

Se stavbou jezu u Děčína nesouhlasí ekologické sdružení Arnika, které se obává vyhynutí některých vzácných druhů živočichů a rostlin. Území patří do chráněné oblasti Labské pískovce.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme