Stavba nového nádraží Praha-Bubny pokračuje podle plánu. Částečně má začít fungovat příští rok

V pražských Holešovicích roste nové nádraží Praha-Bubny. Stavba stanice je v plném proudu a v roce 2025 by měla začít alespoň částečně fungovat. Nové nádraží bude přímo vedle staré stanice Bubny, bude ale o dost větší.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové nádraží, které roste ve spodní části pražských Holešovic, je součástí dlouholetého projektu. Ten má za cíl propojit centrum Prahy s Letištěm Václava Havla a Kladnem. Vznikne také nová zastávka Praha-Výstaviště.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na stavbě nového nádraží natáčel reportér Kryštof Jiřík

Na kontrolním dni stavby o tom mluvil ministr dopravy Martin Kupka z ODS.

„Tohle je jedna z nejdůležitějších probíhajících staveb na české železniční síti. Na novém spojení mezi centrem Prahy, Letištěm Václava Havla a Kladnem probíhají dvě důležité stavby. Jedna tady mezi Bubny a novou zastávkou Výstaviště, a zároveň probíhá stavba mezi Kladnem a Kladnem-Ostrovec,“ uvedl ministr.

Směrem z centra, tedy z Masarykova nádraží, budou vlaky přijíždět na stanici Bubny. Odtamtud se trasa dělí a jedna větev pokračuje rovně směrem na Kralupy, druhá právě na novou zastávku Výstaviště a dále na Kladno.

Modernizace trati v úseku mezi Výstavištěm a Bubny počítá mimo jiné i se zdvojkolejením této části.

Nové nádraží bude přímo vedle staré stanice Bubny, bude ale o dost větší, se čtyřmi kolejišti, přilehlým parkem, občanskou vybaveností ve spodním patře a s terasou.

Stavba nového nádraží Praha Bubny | Foto: Kryštof Jiřík

Kryštof Jiřík, JMys Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme