Stavbaři dokončují dálnici D8. První řidiči se po ní zřejmě projedou na konci roku

Pro Ústecký kraj bude letos nejdůležitějším datem 10. prosince. Řidičům se má v závěru roku otevřít kompletně hotová dálnice D8, která spojí Prahu, Ústí nad Labem a Drážďany. Stavbaři pracují na 12kilometrovém úseku přes České středohoří. Zatím to vypadá, že termín dokončení stihnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavbaři se snaží udělat maximum pro zprovoznění dálnice D8 do konce roku

Stavbaři se snaží udělat maximum pro zprovoznění dálnice D8 do konce roku | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Dokončovaný úsek dálnice D8 přes České středohoří je v současné době rušným místem.

Z chybějících 12 kilometrů je asfalt položený na zhruba 9 kilometrech dálnice Praha - Drážďany.

Dělníci pracují na všech takzvaných rizikových úsecích. Pokračují také ve stavbě mimoúrovňové křižovatky u Řehlovic, která má spojit Prahu, Ústí, Teplice a Drážďany.

Projet se dá už po mostě mezi tunely Radejčín a Prackovice. Práce pokročily také u sesuvu nad Litochovicemi nad Labem. Svah mají dělníci zabezpečený a čeká je odklízení stovek kubíků zeminy ze samotné dálnice.

Ředitelství silnic a dálnic i ministerstvo dopravy shodně tvrdí, že 10. prosinec je opravdu datem zprovoznění celé dálnice.

Dostavby dálnice se prý nedotknou ani problémy s opakovaným posouzením vlivu na životní prostředí (EIA). Podle Tomáše Neřolda z ministerstva dopravy mají chybějící úseky stavební povolení a termín zprovoznění stále platí.

„Nepředpokládáme, že se proces EIA bude opakovat, protože stavba má platné stavební povolení. Podle informací, které máme od zhotovitele stavby i od Ředitelství silnic a dálnic je ten prosincový termín reálný, takže věříme, že dálnice začne zhruba v tomto termínu řidičům sloužit,“ dodal Neřold.

Nezprovozněný úsek D8 přes České středohoří | Foto: Český rozhlas

Stavbaři se snaží udělat maximum pro zprovoznění dálnice D8 do konce roku | Foto: Jan Bachorík

Stavbaři se snaží udělat maximum pro zprovoznění dálnice D8 do konce roku | Foto: Jan Bachorík

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme