Stavbaři usadili v Ústí nad Labem nový železniční most, konstrukce by měla vydržet sto let

Ve Střelecké ulici v Ústí nad Labem jsou znovu tři železniční mosty nad výpadovkou k dálnici D8. Po únorovém snesení sedmdesát let starého přemostění usadili stavaři v noci na neděli most nový.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový most se skládá e ze dvou částí, které dohromady váží víc než sto tun. Kompletní dokončení opravy mají dělníci naplánované na začátek srpna.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stavbaři usadili v Ústí nad Labem nový železniční most, konstrukce by měla vydržet sto let

Podle Bořivoje Leszka z firmy Srabag Rail stavbaři před usazením mostu museli zdemolovat části původních opěr a vybudovat je znovu pro novou ocelovou konstrukci. Ta stará byla nad Střeleckou ulicí sedmdesát let, nová by měl vydržet jedno století.

Frekventovaná silnice byla kvůli stavbě uzavřená od sobotního večera do nedělního rána. Úplně hotovo by mělo být 6. srpna. Další dva železniční mosty nad Střeleckou ulicí v Ústí nad Labem jsou podle Dušana Gavendy ze Správy železnic v pořádku a opravu v nejbližší době nepotřebují.

Jan Bachorík, Jiří Zeman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme