Stavební úřad zakázal provoz centra Kasárna Karlín. Nezákonně využívalo nezkolaudované prostory

Stavební úřad Prahy 8 zakázal činnost kulturně-společenského centra Kasárna Karlín. Podle úřadu nezákonně využívalo vnitřní prostory, které nejsou zkolaudované ani stavebně určené k provozování centra. Organizátoři v kasárnách promítali filmy, pořádali koncerty a měli tam bar, kavárnu i saunu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní kino v Kasárnách Karlín

Letní kino v Kasárnách Karlín | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Stavební úřad vloni provedl podle mluvčího Prahy 8 Martina Šalka kontrolu prostorů a opakovaně vyzval provozovatele, aby odstranil závady. „Vnitřní prostory, kde centrum sídlí, nejsou stavebně uzpůsobeny takovému provozu,“ řekl Radiožurnálu.

Praha si se státem vymění nemovitosti za 1,7 miliardy korun. Za část Bulovky získá kasárna v Karlíně

Číst článek

Radek Pavlovič z Kasáren Karlín uvedl, že pracují na tom, aby bylo všechno v pořádku. „Veškeré věcné i formální závady, které na místě shledal stavební úřad Prahy 8, jsme již v minulosti odstranili. Na příslušný úřad jsme v pondělí dodali veškeré nutné podklady pro dodatečné povolení stavby. Chybí pouze rozhodnutí o změně územního plánu, které ale není v naší moci,“ popisuje. 

Podle pražského radního Adama Zábranského z Pirátů by město změnu územního plánu mělo schvalovat na přelomu roku. Vlastníkem budovy je od letošního ledna hlavní město, které ji vyměnilo v rámci směny majetku se státem.

Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme