Stávka na německé železnici zasáhla i České dráhy

Německou železnici ráno na několik hodin ochromila stávka strojvůdců. Chtějí vyšší platy. Přerušení dopravy se dotklo i spojů s Českou republikou. České dráhy ale čtyřhodinové zpoždění, které vlaky nabraly, řeší vysláním náhradních souprav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak | Foto: Alena Palečková

Radiožurnálu to řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala: "Například vlak EuroCity Vindobona bude v úseku Praha-Holešovice - Vídeň nahrazen náhradní soupravou, a ta pojede včas. Nebudeme tedy čekat na tři hodiny zpožděný vlak z Německa. Co se týká vlaku EuroCity do Budapešti Hungaria, tak cestující v rámci vnitrostátní dopravy přepravíme náhradním způsobem vlakem SuperCity Pendolino, to znamená, že cestující ve vnitrostátní dopravě tento dopad německé stávky žádným způsobem nepocítí."

Kubala zatím nechtěl spekulovat o tom, kolik budou všechna mimořádná opatření České dráhy stát. Jako předčasnou označil i otázku, na čí vrub tyto mimořádné náklady půjdou.

Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme