Stávka německých strojvedoucích zastaví i vlaky mezi Prahou a Berlínem

Cestující musejí ve středu a ve čtvrtek počítat s komplikacemi na železniční trati mezi Prahou a Berlínem. Kvůli stávce německých strojvedoucích budou vlaky končit v Drážďanech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informace o stávce na nádraží Spandau v Berlíně | Zdroj: Reuters

„Pokud někdo cestuje do Německa a cestu nemůže odložit, tak by měl počítat se zdržením. Ale dle těch náhradních jízdních řádů německých železnic by se měl do cílových destinací dostat,“ upřesnil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Například do Mnichova by se ale podle něj lidé měli dostat bez problémů.

„Spolupracujeme se soukromými dopravci a někde nedojde ke stávce strojvedoucích. Bez omezení budou třeba v provozu spoje z Prahy do Mnichova, příměstské linky na Chebsku nebo linka U28 z Děčína přes německé území do severních Čech. Tuto linku obsluhují přímo strojvedoucí Českých drah,“ upřesnil Šťáhlavský.

Němečtí strojvedoucí se s tamním vedením drah dohadují už mnoho měsíců a jejich boj připomíná zákopovou válku. Od začátku sporu vyzvaly odbory ke stávce už celkem šestkrát.

Odboráři požadují omezení přesčasů, kratší pracovní dobu a zvýšení platů o pět procent. Kromě toho chtějí vyjednávat kolektivní smlouvu i pro další zaměstnance na železnici, což německé dráhy odmítají.

Pavla Firbacherová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme