Stávka odborů bude. Rozhlasu to potvrdil Zavadil

Konání stávky Radiožurnálu potvrdil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil. Odborářům se totiž nepodařilo přesvědčit poslance, aby odhlasovali jejich návrh na změny v zákoníku práce, který se týkal pásmového odměňování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům odborových svazů | Foto: Jan Rosenauer

Nejpozději do měsíce by měly odbory ve státní sféře stávkovat. Taková je představa odborového předáka Jaroslava Zavadila. Oficiálně se ale bude podle něj o termínu a podobě stávky jednat v pondělí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Veronika Malá informuje o chystaných protestech odborářů

„Máme ještě jednání rady ČMKOS ale před radou se sejde krizový štáb rozpočtové sféry a tam by se měly dohodnout podrobnosti,“ uvedl Zavadil pro Radiožurnál.

Se snižováním platů ve státní sféře o 10 procent nesouhlasí ani zástupci hasičů. Ti ale stejně jako policisté, stávkovat nemohou. I tak ale podle předáka jejich odborů Zdeňka Obereitra hodlají stávku hlasitě podpořit vlastním protestem: „Půjdou vyjádřit svůj nesouhlas v den třetího čtení návrhu zákona o státním rozpočtu.“

Už před hlasováním ve sněmovně premiér Petr Nečas i ministr práce Jaroslav Drábek dali jasně najevo, že za svými návrhy stojí.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme